Szybkie i niedrogie pokrywanie pojazdów folią

Proces poprawy estetyki lub całkowitej zmiany koloru samochodu, związany z pokrywaniem go specjalną folią, jest znany na rynku od dłuższego czasu. Przez wiele lat kojarzył się on z docinaniem i naklejaniem specjalnych folii, ale współczesna, nowoczesna technologia przewiduje inne praktyczne rozwiązanie stanowiące alternatywę dla standardowego oklejania samochodu.

Ostatnimi czasy coraz bardziej modny staje się proces pokrywania nadwozi samochodowych z wykorzystaniem folii natryskowej. Warto dowiedzieć się więcej na temat tej czynności, jej trwałości oraz tego co można zrobić, gdy uzyskany kolor znudzi się właścicielowi. Opcji jest bardzo sporo i to właśnie dlatego folia natryskowa cieszy się tak dużą renomą.

Zalety stosowania folii do oklejania samochodów

Istnieje wiele atutów procesu, jakim jest pokrywanie pojazdu folią. Przede wszystkim można skutecznie zamaskować ewentualne zarysowania, odpryski i inne uszkodzenia lakieru, więc wygląd samochodu ulegnie poprawie. Dodatkowo wielu właścicieli nowych aut terenowych, dostawczych i miejskich decyduje się na pokrycie ich taką folią, aby zapewnić ochronę oryginalnej warstwy lakieru przed różnymi uszkodzeniami. Taką folię można po kilku latach zdjąć i pojazd będzie wyglądać jak nowy.

Oklejanie folią wycinaną z arkusza

Wspomniane wcześniej wycinanie fragmentów folii ze specjalnego arkusza i dopasowywanie ich do różnych elementów nadwozia pojazdów, jest najpopularniejszą metodą foliowania. Zajęcie to wymaga bardzo dokładnej precyzji oraz odpowiedniego przygotowania nadwozia, a dodatkowo jest dość kosztowne, ponieważ jego cena sięga 2,5-3,5 tysięcy złotych w zależności od wielkości pojazdu. Dodatkowo po paru latach, przy próbie jej zdejmowania, może się okazać, że będzie odchodziła razem z lakierem, więc czynność tą powinna wykonywać doświadczona osoba posiadająca odpowiednie środki, sprzęt i wprawę – wiąże się to oczywiście z dodatkowymi kosztami.

Folie natryskowe i ich zalety

Jeśli chodzi o folię natryskową to materiał ten posiada wiele istotnych atutów w porównaniu ze standardowymi foliami z arkusza. Przede wszystkim folie takie są oferowane w znacznie większej liczbie kolorów, a dodatkowo możliwe jest ich cieniowanie. Ze względu na stosowanie metody natryskowej, docieranie do różnych zakamarków i pokrywanie nawet bardzo nieregularnych kształtów jest znacznie łatwiejsze i dużo szybsze. Folia taka nadaje się również do punktowego pokrywania drobnych ubytków. Zaletą tego rozwiązania jest również fakt, że folie tego rodzaju są grubsze i bardziej elastyczne, więc zapewniają jeszcze lepszą ochronę lakieru przed uszkodzeniami. Powłoka taka jest o wiele bardziej trwała, więc jej żywotność stoi na wysokim poziomie. Koszt procesu pokrywania pojazdu folią natryskową sięga kwoty kilku tysięcy złotych, więc za względnie niską cenę można korzystać z naprawdę ciekawego, praktycznego rozwiązania posiadającego sporo zalet. Znalezienie warsztatów zajmujących się pokrywaniem auta foliami z wykorzystaniem technologii natryskowej, nie powinno stanowić dla nikogo problemu, ponieważ coraz większa liczba usługodawców decyduje się na stosowanie tej interesującej metody.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *