Różne sposoby zmiany koloru samochodu

Istnieje wiele powodów, dla których ludzie decydują się na zmianę kolorów swoich pojazdów. Podstawowym jest oczywiście chęć poprawienia wyglądu samochodu czy też chęć wyróżnienia się na tle innych posiadaczy samochodów. Dzięki zmianie koloru auta, można reklamować prowadzoną przez siebie firmę lub po prostu zapewnić karoserii optymalną ochronę przed różnymi szkodliwymi czynnikami.

Do niedawna proces zmiany koloru samochodu był kojarzony ze standardowym lakierowaniem. Dzisiejsza nowoczesna technologia ma do zaoferowania właścicielom pojazdów znacznie więcej ciekawych i praktycznych możliwości. Warto przeanalizować je wszystkie i wybrać takie, które są najlepiej dopasowane do różnych istotnych wymagań i potrzeb.

Standardowe lakierowanie pojazdu

Jeśli chodzi o lakierowanie to usługi takie są wykonywane przez warsztaty lakiernicze. Fachowcy zatrudnieni w takich miejscach, dokonują kontroli stanu karoserii i naprawiają ewentualne niedoskonałości. Często ze względów ekonomicznych, kierowcy decydują się tylko na malowanie konkretnych, uszkodzonych i najbardziej zużytych elementów, jednak takie postępowanie jest błędem, ponieważ może się okazać, że pomalowany element nie będzie się komponował z pozostałymi elementami pojazdu. Koszt standardowego lakierowania i przygotowania do tego procesu jest ustalany indywidualnie. Zależy on w dużej mierze od typu lakieru, pojazdu i jego wielkości. Sięga on poziomu kilku-kilkunastu tysięcy złotych. Należy też pamiętać o specjalnej pielęgnacji lakieru matowego – koniecznie trzeba unikać myjni automatycznych, których szczotki mogą negatywnie wpłynąć na strukturę lakieru.

Oklejanie samochodu folią

Alternatywnym rozwiązaniem dla stosowania lakieru, jest oklejanie karoserii pojazdu specjalną folią. Rozwiązanie to jest bardzo ciekawe i daje mnóstwo możliwości, ponieważ na rynku dostępnych jest bardzo wiele kolorów czy też odcieni. Przed nałożeniem takiej folii konieczne jest jednak dokonanie pewnych poprawek lakierniczych, likwidacja rdzy oraz innych zanieczyszczeń. Zaletą takiej folii jest nie tylko poprawa estetyki i całkowita zmiana koloru pojazdu, ale również utworzenie specjalnej powłoki chroniącej przed kamieniami, zarysowaniami, odpryskami i innymi czynnikami wpływającymi niekorzystnie na powłokę lakierniczą. Często takie folie są nakładane na nowe pojazdy i zdejmowane przy ich sprzedaży, gdy kupujący będzie chciał mieć samochód z oryginalnym lakierem.

Folia natryskowa

Trzecim ciekawym sposobem na zmianę koloru samochodu jest zastosowanie folii natryskowej. W porównaniu z tradycyjnym oklejaniem, proces nakładania takiej folii jest o wiele łatwiejszy i pod wieloma względami przypomina tradycyjne lakierowanie. Folia natryskowa to materiał, który zyskuje coraz większą popularność ze względu na swoje liczne zalety. Przede wszystkim łatwo dociera do wszystkich zakamarków, więc można bez problemu pokrywać tą folią pojazdy o nieregularnych kształtach. Dodatkowo warstwa tego materiału jest dość gruba i charakteryzuje się długim okresem żywotności oraz doskonałą ochroną oryginalnego lakieru przed różnymi niekorzystnymi czynnikami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *