Pokrywanie samochodów folią – szybko i tanio

Delikatna poprawa wyglądu pojazdu lub całkowita zmiana jego koloru może wymagać pokrycia samochodu specjalną folią. Proces oklejania przy pomocy trwałych i estetycznych folii jest znany w branży od dłuższego czasu. Przez wiele lat polegał on na stosowaniu specjalnych arkuszy, z których wycinane są stosowne kształty i przyklejają je do konkretnych elementów pojazdu. W dzisiejszych nowoczesnych czasach można się jednak spotkać z ciekawym rozwiązaniem alternatywnym obejmującym wykorzystanie innych folii.

Aktualnie coraz częściej możemy słyszeć o procesie polegającym na pokrywaniu karoserii samochodów specjalną folią natryskową. Warto bliżej zapoznać się z tym procesem oraz materiałem i jego trwałością. Produkty takie zapewniają wiele ciekawych możliwości w tym możliwość zerwania folii z lakieru (musi to zrobić osoba posiadająca wprawę), gdy kolor znudzi się właścicielowi, itp. Dzięki szerokiemu zakresowi możliwości, folie natryskowe cieszą się sporą renomą.

Oklejanie pojazdów folią – jakie są tego zalety?

Pokrywanie pojazdów specjalnymi dekoracyjnymi i ochronnymi foliami, oferuje bardzo wiele atutów dla właścicieli samochodów. Dzięki takim czynnościom można bardzo łatwo i skutecznie ukryć wszelkiego rodzaju zarysowania, odpryski oraz wiele innych uszkodzeń powłoki lakierniczej. Oznacza to, że takie czynności wpływają jak najbardziej korzystnie na wygląd samochodu. Folie poleca się głównie posiadaczom samochodów terenowych, miejskich oraz dostawczych, ponieważ dzięki foliom, mogą chronić oryginalną powłokę lakierniczą przed różnymi niekorzystnymi czynnikami i uszkodzeniami. Po umiejętnym zdjęciu takiej folii samochód ponownie będzie wyglądał jak nowy.

Oklejanie samochodu warstwami folii

Wycinanie folii z arkusza i naklejanie ich na pojazd to jedna z najpopularniejszych metod foliowania samochodu. Jest to zajęcie wymagające dokładności i precyzji w każdym calu. Oprócz tego konieczne jest odpowiednie przygotowanie nadwozia i likwidacja ewentualnych szkód i zanieczyszczeń, które mogą wpłynąć negatywnie na przyczepność folii. Koszt takiego oklejania sięga kwoty 2500-3500 zł w zależności od typu i wielkości auta. Oprócz tego przy zdejmowaniu folii po paru latach, może okazać się, że będzie odchodziła z lakierem, więc o wiele lepiej jest zatrudnić doświadczonego fachowca od takich spraw.

Dlaczego warto sięgnąć po folie natryskowe?

Folie natryskowe stanowią ciekawą alternatywę, która jest często i chętnie wybierana przez wielu posiadaczy pojazdów. Nic w tym dziwnego, ponieważ usługa ta zwykle jest tańsza ze względu na łatwiejsze nakładanie. Dzięki technologii natrysku, folia taka dociera nawet w trudno dostępne miejsca i świetnie pokrywa nieregularne kształty. Dzięki tej folii można też likwidować punktowo różne drobne ubytki. Atutem tej folii jest również jej grubość i elastyczność, która zapewnia ogromną trwałość i świetną ochronę pojazdu przed kamieniami, zarysowaniami, odpryskami i innymi niedoskonałościami oryginalnej powłoki lakierniczej. Ta spora liczba atutów przekłada się na bardzo duże zadowolenie użytkowników, którzy coraz chętniej sięgają po metodę natryskową.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *