Nakładanie folii natryskowej na samochód – co warto o tym wiedzieć?

Nowoczesne sposoby naprawy różnych wad i niedoskonałości karoserii samochodowej albo kompletnej zmiany koloru pojazdu, obejmują sporo interesujących technologii. Mamy do wyboru dzisiaj nie tylko standardowe lakierowanie, ale również wiele dodatkowych usług uwzględniających wykorzystywanie specjalnych folii wycinanych z arkuszy i naklejanych na karoserię. Dużą renomę zyskuje również usługa nakładania na pojazd specjalnej folii natryskowej posiadającej sporo ważnych zalet.

Wielu ludzi ceni sobie folie natryskowe ze względu na to, że można je o wiele łatwiej nakładać, w porównaniu z folią przyklejaną. Dzięki wykorzystaniu technologii natryskowej, powłoka jest nakładana o wiele łatwiej co ma duże znaczenie w przypadku nieregularnych kształtów pojazdów. Folia natryskowa jest znacznie grubsza od standardowej przyklejanej folii, więc charakteryzuje się znacznie lepszą trwałością i skuteczniejszą ochrona oryginalnego lakieru przed różnymi zarysowaniami i innymi uszkodzeniami. Oznacza to, że folia taka gwarantuje długotrwały, atrakcyjny wygląd samochodu.

Natrysk folii na auto – jak to wygląda?

Proces nakładania folii natryskowej na samochód jest bardzo podobny do standardowego lakierowania, jednak w porównaniu z tym procesem, materiał jest o wiele mniej wymagający. Nie zmienia to jednak faktu, że procesem natryskiwania powinna zajmować się osoba posiadająca odpowiednią wprawę. W przypadku ewentualnej pomyłki, folia taka pozwala na łatwiejsze poprawianie błędów. Oprócz tego zapewnia lepsze krycie i w znacznym stopniu ogranicza powstawanie niechcianych zacieków.

Aby folia dobrze i ściśle przylegała do powierzchni samochodu, niezbędne jest usunięcie zabrudzeń, rdzy, pozostałości wosku i środków do pielęgnacji aut z różnych zakamarków. Każde, nawet drobne zanieczyszczenia mogą spowodować, że folia nie będzie optymalnie przylegała do karoserii samochodu. W zależności od stosowanych preparatów, czasami proces natryskiwania folii może wymagać zastosowania specjalnego podkładu na wcześniej umytej powierzchni auta.

Warto dodać, że w sklepach dostępne są specjalne preparaty, dzięki którym możliwe jest pokrywanie felg aluminiowych folią natryskową. W ten sposób można zmienić wygląd felg i zapewnić ich ochronę przed różnymi niekorzystnymi czynnikami.

Eksploatacja samochodów pokrytych folią natryskową

Po pokryciu pojazdu folią natryskową, nie trzeba martwić się jakimiś rygorystycznymi ograniczeniami i specjalnymi zasadami eksploatacji. Materiał ten jest odporny na działanie ekstremalnie wysokich i niskich temperatur, więc spokojnie poradzi sobie w mrozach czy też upałach jakie panują w Polsce oraz wielu innych krajach. Materiał świetnie przylega do pojazdu, ale w przypadku jego zadarcia, można zrywać go dużymi płatami z karoserii.

Samochód pokryty wspomnianym typem folii można bez większych problemów myć w myjniach ręcznych i automatycznych, jednak dysza myjki ciśnieniowej powinna znajdować się dalej od karoserii w porównaniu z pojazdem malowanym przy pomocy tradycyjnej metody lakierniczej. W ten sposób zapobiegnie się oderwaniu folii od powierzchni auta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *