Jakie są koszty zmiany koloru auta?

Atrakcyjny wygląd samochodu jest nie tylko powodem do radości dla jego właściciela, ale również ma realny wpływ na jego cenę sprzedaży. Niestety istnieje wiele niekorzystnych czynników powodujących uszkodzenia lakieru. Zalicza się do nich zarysowania, odpryski, a w skrajnych przypadkach stłuczki i wypadki drogowe. Jeśli komuś zależy na poprawie estetyki lub sprzedaży auta za dobrą cenę to doskonałym wyborem będzie poprawa lub całkowita zmiana koloru samochodu.

Wielu osobom zmiana koloru pojazdu kojarzy się z tradycyjnym malowaniem/lakierowaniem. Nic w tym dziwnego, ponieważ metoda ta była, jest i pewnie jeszcze będzie stosowana przez wiele lat. Niestety koszty lakierów, usługi mieszania w celu uzyskania odpowiedniego odcienia czy też ceny usług lakierniczych, stoją na bardzo wysokim poziomie, a to z kolei sprawia, że tradycyjne malowanie stanowi bardzo duże obciążenie dla kieszeni posiadacza samochodu.

Oklejanie folią jako alternatywa dla tradycyjnego malowania

Okazuje się, że istnieje o wiele tańsza i równie skuteczna alternatywa dla drogiego lakierowania. Stary lakier można bowiem pokryć specjalną folią, która całkowicie odmieni wygląd pojazdu i zakryje wszystkie niedoskonałości. Oprócz zadań estetycznych, folia taka spełnia zadania ochronne. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na stosowanie takich folii. Istnieją dwa podstawowe rodzaje takich materiałów, z którymi warto się zapoznać.

Oklejanie auta z wykorzystaniem folii lanej

Metoda polegająca na oklejaniu pojazdu folią, jest idealnym wyjściem, jeśli obecna folia uległa zniszczeniu, zużyciu, utraciła swoją oryginalną barwę i jest matowa. Dzięki folii można ponownie cieszyć się pięknym autem i do tego znacznie zwiększy się jego wartość rynkową. Stosowanie takiej folii jest również popularne wśród posiadaczy nowych pojazdów, ponieważ taka folia doskonale chroni oryginalny lakier przed różnymi niekorzystnymi czynnikami powodującymi jego uszkodzenie lub całkowite zniszczenie. Po zdjęciu takiej folii (potrzeba do tego wprawy), auto wygląda jak nowe.

Proces oklejania z wykorzystaniem tej folii polega na docinaniu kawałków folii ze specjalnego arkusza i dopasowywaniu ich do konkretnych elementów pojazdów. Zadanie to wymaga dużej precyzji, dlatego warto skorzystać z usług doświadczonych fachowców. Cena takiej usługi to 2-4 tysiące złotych w zależności od wielkości samochodu (im większe jest auto tym cena jest wyższa).

Stosowanie folii natryskowej

Alternatywą dla przyklejania wyciętych fragmentów arkuszy folii jest stosowanie folii natryskowej. Technika natryskowa umożliwia stworzenie grubszej i trwalszej powłoki, która świetnie dopasowuje się do nawet bardzo nieregularnych kształtów pojazdów. Metoda ta jest dużo łatwiejsza w porównaniu z poprzednią, a jej koszt mieści się w granicach 1500 zł. W porównaniu z tradycyjnym lakierowaniem, którego cena to około 5 tysięcy złotych, obie wspomniane wyżej opcje wydają się być ciekawymi alternatywami. Zapewniającymi wysoką estetykę, trwałość i bezpieczeństwo wykonanej powłoki na pojeździe. Dodatkowo nikt nie powinien mieć większych problemów ze znalezieniem firm specjalizujących się w świadczeniu takich usług.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *